Στην έδρα της ΧΙΙΙ Τεθωρακισμένης Ταξιαρχίας στο στρατόπεδο «ΚΑΝΔΗΛΑΠΤΗ» πραγματοποιήθηκε η τελετή επίδοσης Ξιφών σε Αξιωματικούς οποιασδήποτε προέλευσης πλην ΣΣΕ και ΣΣΑΣ . Τα ξίφη στους αξιωματικούς παρέδωσε ο Διοικητής του Δ΄ Σώματος Στρατού «ΘΡΑΚΗ» , Αντιστράτηγος Ιωάννης Τσιόπλος. Στην τελετή παρευρέθηκαν εκπρόσωποι των στρατιωτικών αρχών, καθώς επίσης και οι συγγενείς των αξιωματικών που θα παραλάβουν τα ξίφη.
![](https://deltatv.gr/wp-content/uploads/2024/07/snap110046-300x169.jpg)