Για παραβίαση της εκλογικής νομοθεσίας κατά τη διεξαγωγή των δημοτικών εκλογών της 8ης Οκτωβρίου, κατέθεσε ένσταση ο Νίκος Γαλατούμος. Ο νυν δήμαρχος του νησιού, περιμένει την εκδίκαση της ένστασης από το Τριμελές Διοικητικό Πρωτοδικείο Αλεξανδρούπολης για την ακύρωση της απόφασης του Πρωτοδικείου, με την οποία επικυρώνεται η ανακήρυξη των επιτυχόντων και επιλαχόντων συνδυασμών των δημοτικών εκλογών στο Δήμο Σαμοθράκης.
![](https://deltatv.gr/wp-content/uploads/2024/07/snap110046-300x169.jpg)