Στον πρώτο όροφο της Λέσχης Αξιωματικών της 12ης Μεραρχίας, θα φιλοξενείται, έως τις 25 Μαΐου θεματική φωτογραφική έκθεση, με τίτλο «Η Ελληνίδα στον Πόλεμο», η οποία ταξιδεύει σε διάφορες πόλεις της Ελλάδας, με σκοπό την επιμόρφωση του κοινού για τη σημαντική συμβολή της γυναίκας στη διαμόρφωση της ιστορίας. Η έκθεση απαρτίζεται με φωτογραφίες που καλύπτουν σημαντικές μάχες που διαμόρφωσαν τη σύγχρονη ελληνική ιστορία με επίκεντρο πάντα, τη γυναίκα.
![](https://deltatv.gr/wp-content/uploads/2024/07/snap110046-300x169.jpg)