Για πρώτη φορά στο Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης πραγματοποιήθηκε με επιτυχία λαπαροσκοπική υστερεκτομή από την ομάδα του Καθηγητή Νίκου Νικολέττου. Μιλώντας στην κάμερα της Δέλτα Τηλεόρασης ο καθηγητής Γυναικολογίας & Μαιευτικής, υποστήριξε ότι αποτελεί το επόμενο βήμα της χειρουργικής επέμβασης στις γυναίκες καθώς τα αποτελέσματα είναι καλυτέρα τόσο αισθητικά όσο και κλινικά.
![](https://deltatv.gr/wp-content/uploads/2024/07/snap110046-300x169.jpg)