Με παραδοσιακούς χορούς, τραγούδι και σάτιρα προς πολιτικά πρόσωπα του τόπου εορτάστηκε η παραδοσιακή αποκριά στην πλατεία Ειρήνης από τον Σύλλογο Εβριτών Ροδόπης και τη Δημοτική Κοινωφελής Επιχείρηση Πολιτισμού, Παιδείας, Αθλητισμού Κομοτηνής. Τιμώμενο πρόσωπο φέτος ήταν ο δήμαρχος Ιάσμου Οντέρ Μουμίν, που το τελευταίο διάστημα έχει απασχολήσει την τοπική αλλά και την πανελλαδική επικαιρότητα για την δράση του.
![](https://deltatv.gr/wp-content/uploads/2024/07/snap110046-300x169.jpg)