Πλούσιες εμπειρίες απέκτησαν οι αθλήτριες του Φοίνικα Αλεξανδρούπολης που φιλοξένησαν εκείνες του Άρη Θεσσαλονίκης. Η ομάδα του Άρη συμμετέχει στην Volley League γυναικών, δηλαδή 2 κατηγορίες πάνω από την Α2 στην οποία παίζει ο Φοίνικας. Στο κλειστό γυμναστήριο της Αλεξανδρούπολης βρέθηκε και ο κορυφαίος παλαίμαχος μπασκετμπολίστας Λάζαρος Παπαδόπουλος, που μίλησε αποκλειστικά στην Δέλτα Τηλεόραση.
![](https://deltatv.gr/wp-content/uploads/2024/07/snap110046-300x169.jpg)