Ο Δήμαρχος Διδυμοτείχου Ρωμύλος Χατζηγιάννογλου μιλώντας στην ΔΕΛΤΑ Τηλεόραση αναφορικά με την μεταφορά της νοσηλευτικής σχολής στην Αλεξανδρούπολη, ξεκαθάρισε ότι δεν θα επιτρέψουν να φύγει η σχολή από το Διδυμότειχο. Την ίδια ώρα, δικαίωση για το Διδυμότειχο αποτελεί η ίδρυση του τμήματος ψυχολογίας που σύμφωνα με τον Δήμαρχο, στο άκουσμα της είδησης από τα χείλη του Πρωθυπουργού υπήρξε ιδιαίτερη ικανοποίηση.
![](https://deltatv.gr/wp-content/uploads/2024/07/snap110046-300x169.jpg)