Στον διεθνή αερολιμένα της Αλεξανδρούπολης, έφτασε το απόγευμα της Μ Παρασκευής ο Πρόεδρος της Τουρκικής Εθνοσυνέλευσης Μουσταφά Σεντόπ. Τον Πρόεδρο της Τουρκικής Εθνοσυνέλευσης υποδέχθηκαν ο Τούρκος Πρέσβης στην Αθήνα και ο γενικός Πρόξενος της Τουρκίας στην Κομοτηνή, προκειμένου να τον συνοδεύσουν στον τελικό του προορισμό την Ξάνθη, ώστε να παρευρεθεί σε Ιφτάρ της Ψευδομουφτείας και να κάνει διάφορες επαφές
![](https://deltatv.gr/wp-content/uploads/2024/07/snap110046-300x169.jpg)