Στην αξιοποίηση και προστασία του αλιευτικού καταφυγίου Μαΐστρου και στον χαρακτηρισμό μελλοντικά ως αλιευτικού καταφυγίου ανάλογης τοποθεσίας στο Δέλτα του Έβρου, προχωρά ο Δήμος Αλεξανδρούπολης με την σύσταση Δημοτικού Λιμενικού Γραφείου. Το θέμα ψηφίσθηκε ομόφωνα στην πρόσφατη συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου Αλεξανδρούπολης και σκοπός του θα είναι η επίλυση του ιδιοκτησιακού καθεστώτος του ορφανού, αλιευτικού καταφυγίου Μαΐστρου.
![](https://deltatv.gr/wp-content/uploads/2024/07/snap110046-300x169.jpg)